افزایش سرعت اینترنت با فایر فاکس

همان طور که می دانید فایرفاکس یکی از سریع ترین مرورگرهای دنیاست که با استقبال بی نظیر کاربران مواجه شده است و روز به روز تعداد کاربرانی که رو به استفاده از این مرورگر قوی می آورند افزایش می یابد. البته جنگ چندین ساله مایکروسافت با موزیلا هنوز به نفع مایکروسافت است و تعداد کاربران اینترنت اکسپلورر همواره چندین برابر فایرفاکس می باشد اما فایرفاکس با ارایه نسخه جدید مرورگر خود توانسته سهم قابل توجهی از بازار مرورگرها از چنگ مایکروسافت در آورد و از آن خود کند. یکی از مواردی که فایرفاکس را از بقیه مرورگرها، به خصوص اینترنت اکسپلورر متمایز می کند تنظیمات دستی این مرورگر در قسمت about:config است که به کاربر، اجازه می دهد تا هر نوع تغییری که نیاز دارد را در مرورگر خود اعمال کند و یکی از تغییراتی که اکثر از کاربران به دنبال آن هستند افزایش سرعت هر چه بیشتر مرورگر می باشد. ما در این ترفند از ترفندسیتی، شما را با 10 نمونه از تنظیماتی که، سرعت مرورگر فایرفاکس را از آنچه که هست بیشتر می کنند، آشنا می کنیم.

 

در ابتدا برای دسترسی به قسمت تنظیمات دستی فایرفاکس، در قسمت آدرس بار عبارت about:config را تایپ کنید. سپس بر روی  I’ll be careful , I promise کلیک کنید. حالا به قسمت تنظیمات دستی فایرفاکس وارد شده اید!

 

1- فایرفاکس معمولا برای باز کردن صفحات وب (ترفندسیتی) ابتدا درخواستی به سرور می فرستد و تا هنگامی که از طرف سرور جوابی ارسال نشود درخواست بعدی را ارسال نمی کند. برای غیر فعال کردن این قابلیت در قسمت فیلتر عبارت network.http.pipelining را وارد کنید و مقدار network.http.pipelining را از False به True تغییر دهید .

 

2- در قسمت فیلتر عبارت network.http.proxy.pipelining را وارد کنید و مقدار network.http.proxy.pipelining را از False به True تغییر دهید.

 

3- در قسمت فیلتر عبارت network.http.pipelining.maxrequests را وارد کنید، سپس با دوبار کلیک بر روی network.http.pipelining.maxrequests مقدار آن را از 4 به 8 تغیر دهید .

 

4- در صفحه اصلی (about:config) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Boolean را انتخاب کنید ، نام مقدار جدید را  network.http.pipelining.firstrequest و مقدار آن را به True تغییر دهید .

 

5- در صفحه اصلی (about:config) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را nglayout.initialpaint.delay و مقدار آن را به  صفر تغییر دهید .

 

6- بارگزاری بعضی از صفحات وب زمان زیادی لازم دارد و فایرفاکس در هر 0.12 ثانیه اطلاعات را از سرور دریافت میکند و این باعث کندی در عملیات های فایرفاکس میشود برای غیرفعال کردن این قابلیت در صفحه اصلی (about : config) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را  content.notify.interval و مقدار آن را به 500000 تغییر دهید ( به تعداد صفر های عدد دقت کنید )

 

7- در صفحه اصلی (about:config) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Boolean را انتخاب کنید و نام مقدار جدید را  content.notify.ontimer و مقدار آن را به True تغییر دهید .

 

8- هنگامی که شما (ترفندسیتی) برای مدتی از موس و یا کیبورد خود استفاده نمی کنید فایرفاکس مقداری از حافظه خود را به بارگزاری صفحات اختصاص می دهد برای بهتر کردن این قابلیت در صفحه اصلی (about:config) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را content.switch.threshold و مقدار آن را به  250000 تغییر دهید .

 

9- در قسمت فیلتر عبارت security.dialog_enable_delay را وارد کنید و مقدار آن را به 1000 ( یک ثانیه ) تغییر دهید. این عمل باعث کاهش زمانی می شود که باید برای نصب افزونه ها صبر کنید.

 

10- فایرفاکس در هنگام بارگزاری صفحات دارای عکس و اسکریپت های گوناگون مقداری از آن را در حافظه موقت ذخیره می کند که این کار باعث افزایش سرعت بارگزاری صفحات می شود اگر سیستم شما دارای رم بالایی است می توانید این قابلیت را در فایرفاکس تقویت کنید. برای این کار در صفحه اصلی (about:config) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را browser.cache.memory.capacity و مقدار آن را به  65536 تغییر دهید . سپس برای کامل شدن فایرفاکس را ری استارت کنید .

منبع:ترفندسیتی


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 دی 1388    | توسط: علی م    |    |
نظرات()