تشخیص سایتهای کلاهبردار

شاید بسیاری از شما هم با سایتهایی برخورد کردید که بعد از مدتی کار کلاهبرداری می کنند و بسته می شوند مثلا( سایتهای لیست شده). حال ما می خواهیم روشی را به شما آموزش دهیم تا سایتهای کلاهبردار را از سایتهای غیر کلاهبردار تشخیص دهید و بیهوده وقت خود را در سایتهای کلاهبردار صرف نکنید.

مقدمه :

متاسفانه امروزه هر کسی با موجودی 100 دلار می تواند اقدام به ایجاد سایت نماید و اقدام به کلاهبرداری . هدف ما ایجاد قدرت تشخیص برای شما است تا گول سایتهای کلاهبردار را نخورید . معمولاً سایتهایی که زمان پرداخت آنها بسیار کم و کم است چیزی برای کلاهبرداری کردن ندارند و کلاهبرداری نمی کنند.

 فقط یادتان باشد در سایتهای با زمان پرداخت بسیار کم شما هم با کلیک کردن بر روی ایمیلها و هم با ثبت نام کردن در سایتها معرفی شده از طریق آنها می توانید پول بدست آورید. ولی در سایتهای با شرط زمان پرداخت کم فقط باید با ثبت نام کردن در سایتها پول بدست آورید. چون ارزش ایمیلها در اینگونه سایتها بسیار بسیار پایین است. زمان پرداخت این گونه سایتها بین 1 تا 10 دلار است.

ولی سایتهای کلاهبردار از سایت ها با شرط زمان پرداخت بالا به وجود می آیند. در ضمن برخی از دوستان فکر می کنند چون سایتی بیشتر ایمیل می دهد و ارزش هر ایمیل آن هم بالاست سایتی خوب است ولی این طور نیست و این سایتها همگی کلاهبردارند ولی بعضی ها زودتر کلاهبرداری می کنند و بعضی ها دیرتر .

 در ضمن هیچ سایتی هیچ ایمیلی را نمی فرستد مگر کسی در آن سایت تبلیغ کند و برای تبلیغ خود به آن سایت پول دهد . حال بیایید ویژگی سایت ها را با هم بررسی کنیم.

ویژگی سایتهای مطمئن :

همان طور که گفتم معمولاً سایتهایی که زمان پرداخت آنها بسیار کم است چیزی برای کلاهبرداری ندارند و کلاهبرداری نمی کنند. ما اینگونه سایتها را رده بندی نمی کنیم چون مطمئن هستند ولی بقیه سایتها با زمان پرداخت بالا را رده بندی میکنم.

ویژگی سایت های مطمئن با زمان پرداخت بالا:

1- ارزش ایمیلها در این سایتها کم است و حداکثر به 10 سنت برای هر ایمیل میرسد.

2- هزینه تبلیغات در این سایتها به طور دقیق با توجه به تعداد اعضا مشخص شده است.

3- درصد های بسیار زیاد از درآمد رفرال ها نمی دهند و معمولاً حداکثر به %10 برای رفرال سطح یک می رسد.

4- تعداد ایمیلهایی که در روز می فرستند زیاد نیست چون هزینه تبلیغات برای افراد نسبت به بقیه سایتها زیاد است .

5- معمولا پول شما را بعد از اینکه به مقدار مشخص خود رسید حداکثر در یک ماه به حسابتان می ریزند .

 توجه : 30 روز حداکثر زمان است و بعضی از اینگونه سایتها در 24 یا 48 ساعت پول را به حساب شما می ریزند و بعضی دیگر در 1 هفته و عده ای اندک هم در 30 روز.

 این به دلیل داشتن موجودی کافی در حساب صاحب سایت است که از طریق هزینه تبلیغات عاقلانه به دست آورده. برای اینکه بیشتر متوجه شوید یک مثال در مورد سایتهای کلاهبردار می زنیم :

 در یک سایت با تعداد اعضای (2500نفر)هزینه ارسال یک ایمیل 6 سنتی به همه اعضا(اگر همه افراد بر روی آن کلیک کنند )  برای خود سایت بیش از 1500 دلار هزینه دارد . ولی از تبلیغ دهندگان فقط 4 دلار می گیرد. حال آیا به نظر شما این کار عاقلانه است؟

6- پول زیادی برای جایزه پیدا کردن رفرال نمی دهند و معمولا 1 تا 10 سنت به این منظور اختصاص می دهند.

7- زمان پرداخت پول در اینگونه سایتها زیاد نیست چون قصد کلاه برداری ندارند.

ویژگی سایتهای کلاهبردار :

این گونه سایت ها معمولاً پس از یک سال کارکرد کلاهبرداری می کنند.

1- ارزش ایمیلها در این سایت ها معمولاً بیش از 10 سنت و حتی 100 سنت. توجه داشته باشید ارسال ایمیل 100 سنتی هیچ اشکالی ندارد به این شرط که از تبلیغ دهنده آن پول کافی برای این منظور دریافت کنند و این کاری است که این گونه سایتها انجام نمی دهند .

2- هزینه دادن تبلیغ در اینگونه سایتها بدون توجه به تعداد اعضا و هزینه ای که برای خود سایت دارد محاسبه می شود و معمولاً هزینه ای زیاد نیست.

3-  درصد های بسیار زیاد از درآمد رفرال ها می دهند که معمولاً بین 10 تا 50 درصد از در آمد سطح اول است. وگاهی تا 200 درصد از درآمد سطح اول رفرالها را وعده می دهند.

4-  هر روز کلی ایمیل می فرستند چون هزینه تبلیغ دادن در این سایتها ناچیز است.

5-  معمولاً اگر بخواهند پولی بدهند در حداقل 30 روز است.( 30 روز حداقل زمان است و ممکن است این زمان تا 6 ماه هم افزایش بیابد) ولی معمولاً برای اینکه به آنها کسی شک نکند همان 30 روز را انتخاب میکنند.

6- پول زیادی برای پیدا کردن رفرال می دهند و حتی ممکن است تا 100 دلار هم برای این کار بدهند. هدف آنها جمع آوری عضو است و برای این کار به هر کاری دست می زنند.

7- زمان پرداخت در این گونه سایتها زیاد است .

چند نمونه

مثلاً زمان پرداخت در سایت کش رید 5000 دلار است و در سایت ریچ میل 500 دلار است و عملاً هیچ کسی به این مقدار موجودی نخواهد  رسید تا بتواند درخواست برداشت کند. وبا عدم پرداخت روبه رو شود.واین یکی از ترفندهای سایتهای کلاهبردار می باشد.

 ایمیلهای(Amazingcashmails و lavamails همچنین دو سایت (  بیش از 10 سنت وحتی 30 سنتی می فرستادند و پول کمی از تبلیغ دهندگان دریافت می کردند که هر دوی این سایتها هم کلاهبرداری کردند.

ویژگی سایتهای تازه شروع به کار کرده :

همه این گونه سایتها باید پول یکسال فعالیت خود را پیش پرداخت کنند و فقط بعد از یک سال می توانند آن را تمدید یا قطع کنند در نتیجه همه سایتها چه کلاهبردار چه غیر کلاهبردار حداقل یکسال فعالیت می کنند و در طی این یکسال کلاهبرداری نمی کنند چون به ضرر آنها است. در نتیجه اگر سایتی را پیدا کردید که تازه شروع به کار کرده و به نظر خودتان می توانید در طی کمتراز یکسال به زمان پرداخت برسید می توانید با خیال راحت در آن عضو شوید

ویژگی سایت های مشکوک :

همه سایتهای کلاهبردار قبل از اینکه کلاه برداری کنند برای اینکه پول خوبی بدست بیاورند هزینه تبلیغات در سایتشان را بسیار پایین می آورند و بعد از بدست آوردن مبلغ  مورد نظر اقدام به کلاهبرداری می کنند.

 مثلاً سایت آمازینگ کش میلزهزینه تبلیغات در سایتش را از 9 دلار به 3 دلارکاهش داد . پس اگر دیدید که سایتی به طور غیر معقولی هزینه تبلیغاتش را کاهش داد ، بدانید که می خواهد کلاه برداری کند ولی البته این یک فرصت استثنایی برای شماست که تبلیغات خودتان را در آن  انجام دهید.البته با پولی که از خودش به دست می آورید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 بهمن 1388    | توسط: علی م    |    |
نظرات()